Thulium Lazer Leke Tedavisi

Baby Face Beauty -1927nm – FDA onaylı Thulium lazer cihazıdır, Cilt yenileme için kullanılan karbondioksit ve erbiyum fraksiyonel lazerler gibi etki gösteren thulium lazer derinin üst tabakasını koruyarak etki sağladığından, hepsinden belirgin derecede hızlı iyileşme sağlamaktadır. 1mm cilt altı derinliğine ulaşabilen Baby Face Beauty thulium lazer cihazı, leke tedavisi, skar tedavisi ve anti-aging uygulamalarında çok hızlı ve etkin sonuçlar alınan cilt tedavi ve yenileme lazeridir.
Baby face beauty lazer konseptinin bir parçası olan nano moleküler yapıdaki ürünlerin hepsinde yer alan iki adet bitki ekstresi bulunmaktadır. Antioksidan özellikleri çok güçlü olan bu ekstreler genel tıpta kanser tedavisinden, romatizma gibi pek çok durumda hücre hasarlarına ve doku yenilenmesine destek için kullanılmaktadır. Tedavi amaçlı kullanımlarda özellikle hangi sorun hedefleniyorsa o durumun tedavisine özgü cihaz için özel üretilen ürünler bulunmaktadır.

Bu ürünler;
* Çok popüler olan ve kırmızı üzüm çekirdeğinden elde edilen Resveratrol yaşlanma etkilerine karşı hücre korunması ile yenilenmesinde tıbbın kanser tedavisi dahil birçok alanında kullanılmaktadır.
* Çok eskiden beri kullanılan A vitamini türevi olan Retinol derinin yaşlanma etkilerinin iyileştirilmesinde ve geciktirilmesinde, akne ve siyah nokta gibi sorunların tedavisinde tercih edilmektedir.
* C vitamini olan karışımı da cildin kollajen üretimini desteklemek, leke açmaya yardımcı olmak ve akne gibi durumların tedavisinde etkin olarak kullanılmaktadır.
* Bunun dışında Traneksamik asit içeren formu özellikle son zamanlarda leke tedavisinde oldukça başarılı sonuçları ile melasma gibi cilt lekelerin tedavisinde kullanılmaktadır.

Thuluim Lazer Kullanım Alanları
* Leke tedavisi
* Yaşlılık lekeleri
* Solar Lentigolar
* Çil tedavisi
* Yüzeysel lekeler
* İnce Kırışıklıklar
* Epidermal Melazmalar
* Pigment tedavisi
* Ton açma / beyazlatma
* Boyun kırışıklığı giderme

Cilt lekeleri cilt sorunlarının başında gelmektedir. Bu lekeler güneş ışınları, hamilelik, kullanılan ilaçlar, doğum kontrol hapları gibi birçok sebebe bağlı olarak ortaya çıkmaktadır. Tüm cilt tiplerinde gözlemlenen cilt lekeleri ortaya çıkma sebepleri ve derecesine göre tedavi edilmektedir. Thulium lazer ile cilt lekeleri kısa sürede tedavi edilebilmektedir. Cilt lekeleri genellikle dudak çevresi ve yüzün her iki yanında sıklıkla oluşmaktadır. Yaz aylarında güneş ışınları ve özellikle hamilelik ve doğum kontrol ilaçları bu lekeleri arttırmaktadır. Kalıcı olan bu lekeler tedavi edilmediği sürece artış göstermeye devam eder, kozmetik ilaçların kesin çözüm sunmadığı lekeler son teknoloji ve FDA onaylı Baby face beauty thuluim lazer cihazı ile ortadan kaldırılabilmektedir.

Thulium lazer cilt yapısı ve lekelerin derecesine göre değişen aralıklarda seanslar uygulanmaktadır. Genellikle yüzeysel lekelerde ilk seansla beraber çok etkin sonuçlar gözlenir ve ortalama 4 – 6 seansta tedavi tamamlanır. Ortalama 2 hafta aralıklarla yapılan seanslarda acı ve ağrı neredeyse hissedilmez ancak isteyen hastalarda lokal anestezi uygulanabilmektedir, yaklaşık 20 dakika süren seans sonrasında hafif kızarıklık gözlemlenir ancak 20-30 dakika içinde hastalar günlük yaşantılarına devam edebilirler.

Thulium Lazer Leke Tedavisi