Cilt Tedavileri Ataşehir

Cilt Tedavileri Ataşehir

CİLT TEDAVİLERİ

Ataşehir Cilt Tedavileri sadece cilt güzelliğini sağlamaz. Aynı zamanda ruh ve beden sağlığına da olumlu etkiler yapar. Sağlıklı bir cilt yapısına sahip olmak, birçok artı değeri insan hayatına kazandırır. Cildin normal işlevini sürdürebilmesi için cilt tipine uygun ürünlerle uygulama yapmak son derece önemlidir. Kişiye göre cilt ihtiyaçlarını bilmek ve doğru ürünlerle doğru uygulamalar yapmak bu konuda uzmanlaşmış kişiler tarafından gerçekleştirilir.

Özellikle akne ve akne izlerinin iyileştirilmesinde, güneşe ya da farklı nedenlere bağlı lekelerin açılmasında, genişlemiş gözeneklerin küçültülmesinde, nemsizlik ya da aşırı yağlanmalarda günümüz teknolojisinin de desteği ile etkin sonuçlar elde edilebilinir.

Cilt Lekeleri Tedavisi

Cilt lekeleri ve kırışıklıkların daha çok ön plana çıktığı sonbaharda cildinize bakım yapacak yeni uygulamalar ile yepyeni bir cilde sahip olabilirsiniz. Bronz tenle daha ince görünüyorum, makyaj yapmak zorunda kalmıyorum gibi bahanelerle yaz aylarında saatlerce güneşin altında kaldıysanız şimdi lekelerle başınız dertte demektir. Ciltteki renk değişimleri olarak kendini gösteren lekeler yanında güneş ışınlarıyla birlikte kırışıklıklar da ortaya çıkmaya başlıyor. Bronzluğun geçmeye başladığı sonbahar döneminde çizgiler daha da belirginleşiyor ve dikkat çekiyor. Yaz sonrası yapılacak bakımlar ve cildimizi tekrar eskiye döndürebilmek için neler yapabiliriz. İşte yaz sonrası yapılabilecek bakımlar!

Peeling

Anestezi gerektirmeden uygulanabilen ve soyucu gücü fazla olan, dolayısı ile leke gidermede oldukça etkin olan özel bir asit. Leke tedavisinde uygulanan bu madde yüz, boyun veya dekoltede var olan lekeler üzerinde etkili olabiliyor. Kimyasal peeling yapılmadan önce cilt bir temizleyici yardımıyla temizleniyor. 1-3 dakikalık uygulama sonrasında özel nemlendirici krem sürülüyor. Hafif kızarma ve pullanma olabilir, normaldir. Yaklaşık 4-5 gün pullanma ve soyulma devam edebilir. Bu dönemde en çok dikkat edilmesi gereken şey güneş koruyucuların düzenli olarak uygulanması ve 4-6 saatte bir tekrarlanmasıdır.

Mezolift

Cilt lekeleri tedavilerindeki en önemli sorun, lekelerin bir süre sonra geri gelmesi oluyor. Cilt lekeleri tedavisinde cildin içten dışa doğru tedavi edilmesi gerekiyor. Böylece lekenin geri gelmesi engellenmiş oluyor. Renk açıcı maddelerle mezolift tedavisi uygulanarak cilt hücrelerinin melanin aktivitesi azaltılıyor. Formülün içinde bulunan hyalüronik asit, vitamin ve mineraller de cilt sağlığını olumlu yönde etkiliyor.

Mezoterapi

Cansız ve nemsiz cilt için en etkili yöntem vitamin ve minerallerden oluşan bir kokteyli ince uçlu iğnelerle cilt altına vermek. Son dönemlerde bu kokteyle büyüme faktörü de eklendi. Bu madde hücreleri aktive eden proteinlerin sentezini sağlıyor. Haftada 1 toplamda  4 seans olarak uygulanan mezoterapi daha parlak, daha sıkı ve daha nemli bir cilt yaratılmasına yardımcı oluyor.

 

Cilt Tedavileri Ataşehir