Hydrafacial Nedir?

Hydrafacial Nedir?

Son dönemlerde adını sıkça duyduğumuz Hydrafacial, klasik cilt bakım uygulamalarından farklıdır. Yüz, boyun ve dekolte bölgesine uygulanan kadın-erkek her yaş ve cilt tipine rahatça uygulanan birçok farklı cilt sorununa çözüm sunan kombine bir bakımdır. Son dönemin popüler cilt bakım uygulaması Hydrafacial, FDA onaylıdır.

 

 

Hydrafacial temizleme, yenileme, nemlendirme ve antioksidan korumanın yapıldığı aşamaları ile komplike bir bakımdır. Cilde,nemini ve elastikiyetini geri kazandırıp canlandırılmasında, yüzeysel lekeler, güneş lekeleri, sivilce-akne, tıkalı ve genişlemiş gözenekler, yağ butonları, siyah noktaların, ince kırışıklıkların iyileştirilmesinde, yağlı ciltlerde sebum dengesinin sağlanmasında etkin sonuç alınır. Acısız, keyifle yaptırabileceğiniz konforlu ve güvenli bir cilt bakım işlemidir.

 

HYDRAFACİAL NASIL UYGULANIR?

Hydrafacial’da kişiye özel tipsler kullanılır ve uygulama farklı aşamalardan oluşur. İlk aşamada cilt özel bir vakumlama sistemi ile temizlenir. İkinci aşamada cildin durumuna peeling solüsyonları ile cilde bir nevi sıvı mikrodermabrazyon uygulanır. Mikrodermabrazyon uygulanan cilde ihtiyacına uygun olarak peptid (büyüme hormonu), antioksidan ve hyaluronik asit içeren serumlar tatbik edilerek cilt onarılır, beslenir ve nemlendirilir

 

HYDRAFACİAL’ DA KULLANILAN BAŞLICA SERUM VE ETKİLERİ NELERDİR?

GiySal Acid Peels (GiySal):

Özel glikokik asit ve salisilik asit karışımını kombine eden bu peeling ile uygulama sonrasında cilt nemlenir, yumuşak, pürüzsüz bir görünüme kavuşuyor.

 

Activ-4-1 Skin Solution:

Cildin genel görünümünün iyileşmesine ve kalitesinin artmasına yardımcı olan bu aşama hiper pigmentasyonun, kahverengi noktaların, kırışıkların ve ince çizgilerin azalmasına destek olur.

 

Beta-HD-2 Skin Solution:

Salisilik ait bazlı solüsyon akneye ve sivilceye yatkın ciltler ve yağlı ciltler için özel olarak formüle edilmiş. Ciltteki sebumu dengeler, cildin beyaz ve siyah noktalardan acısız bir şekilde arınmasını sağlar.

 

Antiox-6-3 Skin Solution:

Antioksindan bir içerik olan Antiox-6 ™3 Skin Solution içinde bulundurduğu etken maddeler A vitamini, E vitamini, beyaz çay ekstraktı ve Hyaluronic Asit ile cildin derinlemesine nemlenmesini sağlar ve bu nemi uygulama – sonrasında da muhafaza etmesi için çalışır. Uygulamanın son aşaması led terapidir. Kırmızı led terapi, kolajen dokuyu uyararak cilt hasarlarının onarılması için uygulanır, bakım sonrası gözenekleri sıkılaştırır, ciltteki ödemi azaltır. Son olarak uygulanan mavi led terapi hassas cildi yatıştırır, koruma sağlar.

 

HANGİ DURUMLARDA KULLANILIR? 

 • Tıkalı ve genişlemiş gözenekler, siyah noktalar
 • Kuru nemsiz cilde nem kazandırmak
 • Güneş hasarı
 • İnce çizgiler
 • Renk düzensizlikleri
 • Akne

Hydradermabrazyon yöntemi ilk defa cilt temizleme, soyma, yenileme, nemlendirme, antioksidan koruma, akne tedavisi işlemlerinin kombine edildiği sistemdir. Daha aydınlık, güzel ve genç bir cilde konforlu bir şekilde ulaşmayı sağlayan sıvı- mikrodermabrazyon teknolojisi Hydrafacial ile cilt kırışıklıkları, yüzeyel cilt lekeleri,  yağlı cilt problemleri ve akne tedavisinde mükemmel sonuçlar alınır.

RUTİN CİLT BAKIMLARINDAN FARKI NEDİR?

 • Acısız, ağrısız
 • Hızlı
 •  Her cilt rengine ve tipine, yaz ve kış uygulanabilir
 • Elle temizleme veya komedonpresin yol açtığı tahriş yok
 • Çok kısa ( ortalama 30- 40 dakika)
 • Kalıcı sonuç

ÖNERİLEN SEANS SAYISI NEDİR? 

2 haftada 1 şeklinde, 4 ile 6 seanslık bir kür idealdir. Sonucun korunması için ayda bir tek seans yapılması önerilir.

Hydrafacial Nedir?