İğneli Epilasyon

İğneli Epilasyon

İğneli epilasyon, kılları tamamen yok etme işlemidir. Açık renkli, beyaz, sarı, kızıl  ve lazerden incelmiş iğneli epilasyon uyguluyoruz. En iyi sonuç alınan epilasyon türü iğneli epilasyondur. Tıptaki ismi elektroliz olan iğneli epilasyon tekniği yaklaşık olarak yüz yirmi senelik bir geçmişe sahiptir ve halen günümüzde %100 oranında sağlıklı, kalıcı ve en etkili yöntem olarak bilinmektedir. Anajen cımbızla tutulabilecek uzunluğa gelen kıl evresidir. Bu evrede yapılan iğneli epilasyon en iyi sonucu vermektedir. Bu işlemlerle uğraşan kişiler, uzun zamandır kullanılan iğneli epilasyon yönteminin çok yararlı olduğunu bildikleri için günden güne geliştirerek yeni teknolojiler keşfetmişlerdir. İğneli epilasyon, hamilelere, epilepsi hastalarına, kalp pili taşıyanlara, açık yarası bulunan kişilere, ameliyat geçirmiş kişilere ameliyattan sonraki ilk 3 ayda yapılmamalıdır.
 
 Ayrıca adet döneminde, adet döneminden önceki 2-3 gün içersinde yapılmamalıdır. Çünkü bu süre zarfında can fazla duyarlıdır ve acır.
 
Seans sayısı uygulanan alandaki kılın yoğunluğuna ve kılın uzama zamanına göre değişir. Seans aralıkları başlangıçta1- 2 hafta gibidir. Seanslar ilerledikçe seans aralıkları açılır. Her renk kıla etkili bir yöntemdir. 
 
İğneli epilasyon sırasında uygulama yapılan bölgelerde, uygulanan elektrik akımı ile ciltte geçici kızarıklık, ödem, kabuklanma olabilir. Bu yan etkiler genellikle geçici olmaktadır, iz kalmaktadır.
 
Tedavi uygulandıktan sonraki bir gün içerisinde uygulama yapılan bölgeye parfüm, deodorant gibi ürünlerin kullanılmaması tavsiye edilir. Bunun dışında tedavinin hemen ardından gelen üç gün içerisinde güneş ışığına direk maruz kalınmamalı mümkünse güneş altına hiç çıkılmamalıdır.
 
Yaklaşık 125 yıldır uygulandığından etkinliği ve güvenliği kanıtlanmıştır.
Uygulanan herkes de aynı sonucu verir
Her türlü cilt ve kıl tipinde etkilidir. Küçük alan uygulamalarında ucuza gelir.
 
İğneli Epilasyon