Kalıcı Makyaj Acıtır mı?

Kalıcı Makyaj Acıtır mı?

KALICI MAKYAJ

Kalıcı makyaj diğer adıyla “mikro-pigment uygulaması” steril ve tek kullanımlık bir iğne yardımıyla natürel ve mineral içerikli boyaların derinin altına yerleştirilmesi işlemidir. Kullanılan pigmentler, bitkisel kaynaklı ve organik boyalar olup kesinlikle yan etki yapmaz. Kalıcı makyaj için kullanılmakta olan boyalar yüz ve vücut kullanımı için tasarlanmış olup, katkı ve koku maddesi içermez.
Kalıcı makyaj uygulaması sayesinde kaş, göz çizgisi veya dudaklarda, kirpik diplerinde kirpiklerin gür ve doğal görünmesine, cilt renginizle uyumlu olanaklar yaratılabilir. Kalıcı Makyaj çatlaklar, doğum lekeleri, çiller, yaşlılık lekeleri ve düzensiz cilt renklenmeleri gibi bazı küçük kusurları kapatılabilir veya biçim bozuklukları giderilebilir. En büyük avantajlarından birisi de makyaj tazeleme, yenileme gibi dertleri ortadan kaldırmakta olup, zaman ve maliyet tasarrufu sağlamaktadır.
Uygulamaya başlamadan önce kişinin istediği kaş şekli belirlenir. Ancak bazen istenilen kaş şekli uygulama yapılacak yüz tipi için uygun olmayabilir. Bunu anlamanın en güzel yolu önce istenilen kaş şeklinin kaş kalemi yada kaş farı ile yüze uygulanmasıdır.  Kişinin beğendiği kaş şekli bulunana kadar çizim işlemi devam eder. Sonrasında uygulamaya yapılacak boya rengi belirlenir ve işleme geçilir. İşlem tek kullanımlık iğneler ve ekipmanla yapılır. Kalıcı makyaj kaş haricinde, dudak kontürü ve eyeliner olarak ta uygulanmaktadır.  Bu uygulamalarda da yine önçizimler yapılmakta en uygun ve güzel görüntü belirlenmektedir.

Kime Uygulanmaz ?

Hemofoli hastalarına yapılmaz.
Şeker Hastalarına yapılmaz.
Bazı cilt rahatsızlığı olanlara yapılmaz.

Kime Uygulanır ?

Makyajla uğraşmak istemeyene
Bakımlı olmayı hayat tarzı haline getirene
Makyaj yapamayanlara
Su yüzünden sürekli makyaj tazeleyene
Kaşı olmayana, seyrek olana
Dudak çerçevesi olmayana, seyrek olana
Kirpiği olmayana, seyrek olana
Saçı olmayana, seyrek olana
Tıbbi nedenlerden dolayı ihtiyacı olana

 

Kalıcı Makyaj Acıtır mı?

Bazı insanların ağrı eşiği anestezik yanıta göre değişir ve bu sebeple küçük bir rahatsızlık hissedebilirsiniz.  Ayrıca hafif bir yanma hissine kapılabilirsiniz. Bu yüzden kalıcı makyaj öncesi uygulama yapılacak alanı uyuşturmak için medikal  lokal  anestezik  kremler ve jeller kullanır. Böylece kalıcı makyaj uygulaması yapılırken herhangi birşey hissedilmez.
Kalıcı makyajın ciltte kalma süresi kişiden kişiye değişir. Bu süre 2 -3  yıl arasında değişebilir. Rengi açılan makyajın üzerinden geçilerek renk her zaman sabitlenebildiği gibi açık renkler koyulaştırılabilir.  Makyajın bozulmasına yol açan etkenlerden ne kadar uzak durulursa bu süre o kadar uzar. Kalıcı makyaj yapıldıktan sonra, UV ışınlarına uzun süre maruz kalmamak gerekir. Ayrıca sigara, uyuşturucu, solaryum seansları, aşırı kuru cilt özelliği makyajın kalıcılık süresini azaltır.
 

Kalıcı Makyaj Acıtır mı?