Kalıcı Makyaj

Kalıcı Makyaj

Kalıcı Makyaj Nedir? 

 

Kalıcı makyaj uygulaması göze, kaşa, dudağa kalıcı olarak kalıcı makyaj cihazı ve kalıcı makyaj boyaları ile kalıcı makyaj (micro) iğneler yardımıyla Epidermis tabakasına çok hassas bir şekilde mikro pigmen uygulanmasıdır. 
100% anti-alerjik ve 100% doğaldır. Yüz ve cilt ile uyumludur.

Tek kullanımlık steril mikro iğnelerle, cilt yüzeyini kontürleme işlemidir. Yapılacak olan bölgeye göre işlem süresi kısalıp uzayabilir. Dudak 40dk, göz 10dk, toplam makyaj en fazla iki saat sürer. 

İstenilmeyen kalıcı makyaj bir veya iki seanslık lazerle silinebilir. 
Doğal bir görünüm için ten rengine saç rengine uygun doğal renkler secılır. 
Kalıcı makyaj ürünleri katkı ve koku maddeleri içermez. Kalıcı Makyaj işlemini dövme ile karıştırmamak gerekir. Kalıcı Makyaj ile dövmenin en büyük farkı ciltteki kalıcılık süresidir. Ürünler bitkisel olduğu için kalıcı makyajın ömrü genel olarak 2-5 yıl arasındadır. 

Profesyonel kalıcı makyaj kaş uygulamalari dört teknikle yapilir. Birincisi kalıcı makyaj kıl tekniği diye adlandırdığımız natürel kıl görünümü vererek tek tek kıl çizerek kalıcı makyaj kıl tekniği. İkinci kalıcı makyaj kaş uygulama tekniğimiz kaş bölgesinin alt kısmını hafif bir tonla gölgelendirerek üstüne kıl çizdiğimiz doğal görünümlü kalıcı makyaj gölgeli kıl tekniği uygulamasi. Üçüncü kalıcı makyaj kaş tekniğimiz yapılan kaş tasarımının sade bir tonla gölge uygulanmasıdır. 

 

Kalıcı Makyaj uygulamasında ağrı oluyor mu? 

 

Göz kapağı üstüne ve altına ve de dudak çevresine yapılan iyi bir lokal anestezi, kişinin ağrı hissetmesini engelemektir. Kalici makyajda uygulama yapılacak bölgeye daha öncesinde sürülen lokal anestetik kremler sayesinde kişi azda olsa hafif bir acı duymakta ve kalıcı makyaj uygulaması bittikten sonra acı hissi hiç bir şekilde kalmamaktadir. Kalıcı makyaj uygulaması sonrasında aynı gün sosyal hayata dönebilmektedir. Çok rahatlıkla gün içinde kalici makyaj uygulamaları yaptırabilir ve kendinizi daha güzel ve daha dinamik hissedebilirsiniz. Hayata pozitif görünümle başlamak sizi bir adım önde kılar. 

 

Çoğu kişi kalıcı makyaj uygulamasını hafif bir batma hissi olarak tarif eder. Kişinin ağrı duyarlılığı ve uygulayıcının el hafifliğine göre kalıcı makyaj uygulamaları farklılıklar gösterecek minimum bir rahatsızlık söz konusudur. Kalcı makyaj uygulanacak bölgede oluşabilecek acıyı en aza indirmek ve bölgeyi uyuşturmak için lokal anestezi uygulaması yapılır. İşlemin uzunluğu kişinin hassasiyetine, cilt nemine, yoğunluğuna, elastikiyetine ve cildin genel durumuna göre değişebilir. Ortalama süre 30 dakika ile 2 saat arasında değişir. Bir set mikro steril kalıcı makyaj iğnesi, kalıcı makyaj boyası renk karışımına batırılarak kişinin istekleri doğrultusunda cilde uygulanır. Profesyonel kalıcı makyaj boya rengi ve kalıcı makyaj iğneleri kullanılarak kalıcı makyaj makinesi vasıtasıyla cildin üst tabakasına zerk edilir. Kalıcı makyaj uygulaması yaptığımız kişi hemen gündelik normal hayatına devam edebilir. 

 

Kalıcı Makyaj uygulaması ne kadar sürede uygulanıyor? 

 

Yapmış olduğumuz profesyonel kalıcı makyaj kaş uygulamaları, kalıcı makyaj dudak uygulamaları ve kalıcı makyaj eyeliner uygulamaları ortalama iki saat olarak sürmektedir. Yapılacak kalıcı makyaj uygulaması bölgesine göre zaman belli opsiyonlarda uzayıp kısala bilir. 

 

Kalıcı Makyaj güvenli midir? 

 

Kalici makyaj yapılırken kişiye özel tek kullanımlık steril iğneler kullanıldığı için son derece güvenlidir. Kalıcı Makyaj da kullanılan ürünler bitki özlü olup alerjik reaksiyon yaratmaz. Bu ürünler yüz bölgesi kalıcı makyaj için özel tasarlanmıştır. 

Kalıcı makyajda Kullanılan tüm ürünler bitkisel olduğu için zaman içerisinde yavaş yavaş ciltten silinerek kaybolur Kalıcı makyaj profesyonel uzmanlar tarafından bilinçli bir şekilde yapılırsa hiçbir zararı yoktur, boyalar tamamen doğal bitki köklerinden pigmentten üretilmektedir, kimyasal madde içermez 
Kalıcı makyajda mikro-pigmentler doğal ve su bazlı olduğundan cilt de doğal bir görünüm sağlar. 

 

Kalıcı Makyajın ömrü ne kadardır? 

 

Kalıcı makyajın ömrü genel olarak 2-5 yıl arasındadır. 
Ancak bu süre kişinin cilt yapısına, yaşına ve yaşadığı çevresel faktörlere göre değişir. Deri altındaki renkli pigmentler cilt yenilendikçe azalır, solar ve sonunda tükenir. Bu nedenle belli aralıklarla Kalıcı makyaja rötuş yapılması gerekir. Açık renkli ciltler esmer ciltlerden daha hızlı yenilenir. Bunun doğal bir sonucu olarak kalıcı makyaj daki kalıcılık süresi biraz daha kısalır. Esmer ciltler bu açıdan daha şanslıdır. Ayrıca yaş ilerledikçe cildin yenilenmesi yavaşladığından kalıcı makyajın ömrü uzar. 

kalıcı eyeliner ve kalıcı dip liner kullanım süresi en uzun olandır. Kalıcı kaş ve kalıcı dudak uygulamaları, kalıcı eyeliner’e göre kalıcılık süreleri daha kısadır. Genelde 5 – 7 yıl gibi kalır densede, aslında kişinin bunu memnun kullanma süresidir. Kalıcı makyaj kaş, kalıcı makyaj eyeliner, kalıcı makyaj dudak kullanım süreleri UV ışınlarına, solaryuma girme süresine, yaşa, kullanılan pigmentin tonuna, uygulama şekline ve deri tipine göre değişir. 
Pigmentasyon etkisi yaklaşık olarak 3 ile 5 yıl boyunca görünürlüğünü korur ve birden yok olmaz yılar içinde solarak kaybolur.sürekli canlılığını korunmasını istersek 2 yılda bir tek rutuş atılabilir. 

 

Kalıcı Makyaj neden yapılır? 

 

Kozmetik olarak kaş bölgesini yeniden yaratmak ya da o bölgeyi doldurmak için yapilir. Seyrek kaşların araları doldurulur. Yapılacak uygulama ile bozuk kaş şekli düzeltilebilir, düşük kaşlar kaldırılabilir, tıbbı nedenler ile dökülmüş kaşların yerine yeni kaş tasarlanabilir veya seyrek kaşların araları doldurulabilir. Kaşların uç kısımlarınının aşağıya doğru sarkması kişiyi göründüğünden daha yaşlı ve yorgun gösterir. Bu durumda kaşınızı hiçbir estetik operayon olmadan yukarıya çekerek en az 6 yaş daha gençleştirmesini ve daha estetik yüz hatlarına sahip olmanızı sağlayabilir. 

 

Kalıcı Makyaj uygulamasından hemen sonra görünüm nasıl olur? 

 

Kalıcı Makyaj ilk yapıldığında size olması gerekenden daha koyu, dolayısıyla da kalın gelebilir. Fakat kısa sürede bu durum değişir, cilt kendini yeniler ve pigmentler doğal bir görünüme kavuşur. Makyajın iyileşip naturalleşmesi 5 gün sonra kendini belli eder 15 gün sonra da son bulur. Bu makyaj sayesinde kaşınızda istediğiniz her türlü değişiklikleri yapabilirsiniz. İşlem sonrasında göz kapaklarında hafif kızarklık ve şişme oluşur, birkaç gün içinde kızarıklık ve şişme kaybolacaktır.
Uygulama sonrasında renk daha koyu bir görünüme bürünsede zamanla renkler orjinal hale gelip Koyu tonlar artık kaybolmuş olacaktir. İşlem sonrası size verilen ilaç düzenli olarak kullanılmalıdır. Cilt bakım talimatlarına kesinlikle uyulmalıdır. 

Uygulama yapıldığı andaki renk asıl renk degıldır. 1 hafta 10 gun sonra gerçek renkve sekıl ortaya çıkar, ilk basta daha koyu ve daha keskın hatlar, iyileşmeyle birlikte doğal bir hal alır. 

Kalıcı Makyaj