Lazerle Çil Silme Tedavisi

Lazerle Çil Silme Tedavisi

Çiller (ephelides), daha çok açık tenli ve kızıl saçlı, mavi, yeşil ya da ela göz renkleri olan kimselerde görülen küçük kahverengi lekelerdir. Hayatın erken aşamalarında ortaya çıkarlar ve yazın çoğalıp kışın hafiflerler. Çiller daha çok güneşe maruz kalan yüz, eller, göğüs ve sırt gibi bölgelerde oluşurlar. Bu kahverengi lekeler cilt tarafından üretilen bir pigment olan melaninin birikmesinden kaynaklanır. Vücutta var olan melaninin miktarı bireylerin cilt renklerinin tonunu belirler. Güneşe maruz kalındığında cilt UV ışınlarından gelebilecek zararı azaltabilmek için, reaksiyon olarak, daha fazla melanin üretir. Bu da melanin birikimine, dolayısıyla çil oluşumuna neden olur. Cildinizde çil oluşmasını istemiyorsanız alınabilecek en etkili önlem güneşten korunmaktır. Bu sayede vücudumuz melanin üretmemiş olur. Yüzdeki çiller deri kanserine dönüşmez. Ancak çil sahibi olanlar güneş ışığına daha hassastırlar.
Çiller, yaşlılık lekeleri (lentigolar) ile benzerlik gösterebilir. Ancak yaşlılık lekeleri hayatın ileri safhalarında ortaya çıkar ve her tür ciltte oluşabilir.
 
Uygulama sonrasında bir kaç gün kızarıklık olacak, bu kızarıklık şeffaf bir kabuğa dönecektir. Bu kabuk da 5-7 gün sonra dökülecek ve çilleriniz ortadan kalkmış olacaktır. Bazen geçmeyen, hafifleyen çiller için ise 1 ay sonra ek bir lazer seansı gerekmektedir. Lazerle leke tedavisi sayesinde günlük aktivitelerinizden uzaklaşmamış olacaksınız. Özet olarak Q Switched Nd Yag Lazerle çillerinizden 1-2 seansta kurtulmanız mümkün olmaktadır.
 
Lazerle Çil Tedavisi Hangi Bölgelere Uygulanabilir?
Lazerle çil tedavisi en çok yüz bölgesinde uygulanmaktadır. Yanaklar, burun üstü, elmacık kemikleri, dudak üstü, alın, çene, kulak çillerin sıklıkla gözlendiği alanlardır. Bunun haricinde güneş gören boyun, dekolte, üst göğüs kısımları, omuz, sırt, kol, el üstünde de çil ya da güneş lekeleri görülmekte, buradaki lezyonların tedavisi de lazerle yapılabilmektedir.
 
Lazerle Çil Tedavisi Fiyatları
Lazerle çil tedavisi fiyatları çillerin yaygınlığına göre değişebilmektedir. Bütün yüzü kaplayan yaygın çil tedavisi fiyatlarıyla sadece bir alanda olan çil tedavisi fiyatları farklı olacaktır. Yine lazerle vücut bölgeleri, omuz, sırt, kol, el gibi alanlarda da güneş lekeleri ve çiller tedavi edilebilmektedir. Uygulama yapılacak alanların kombinasyonu çil tedavisi ücretini belirlemede bir faktördür. Her hastanın çil tedavisi ücreti farklı olacaktır. Çil tedavisi fiyatlarıyla ilgili bilgileri doktorunuza danışarak ve muayene olarak öğrenebilirsiniz.
 
Lazerle Çil Silme Tedavisi