Neden Alexandrite Lazer?

Neden Alexandrite Lazer?

Alexandrite Lazer?  
 
Alexandrite lazer epilasyon, medikal estetik alanda en çok kabul edilen lazer sistemlerinden birisidir. Alexandrite lazer ile yapılan epilasyonda önemli olan cihazın kalitesi ve estetisyenin uzmanlığıdır. Doktor kontrolü altında yaptırılması önerilir. Koyu tüylerde daha çok etkilidir ve daha çabuk sonuca ulaştırır. Lazer Sistemleri, istenmeyen tüylerin kalıcı olarak yok edilmesini sağlamaktadır. Lazer Epilasyon ile belirli dalga boylarında ışık üreten cihazlar (lazerler) kullanılarak, istenmeyen tüyler kalıcı olarak yok edilir.

 

Neden Alexandrite?

Epiderm'de lazer epilasyon için Alexandrite tipi (755nm) lazer cihazları kullanılmaktadır.
Farklı lazer tipleri farklı kıl tipleri için değildir, daha koyu renkli cilt tipleri içindir, bu konudaki ticari amaçlı yanıltıcı reklamlara inanmayınız. Açık renkli (beyaz, sarı, kızıl) kılları kalıcı olarak yok eden bir lazer türü icat edilmemiştir, bunlara sadece iğneli epilasyon uygulanabilir.

Çok koyu olmayan ciltler için Alexandrite en etkili ve uygun lazer tipidir. Alexandrite lazer kıla koyuluk veren melanin pigmentinde diğer lazerlerden daha yoğun tutulur, derindeki kıl köklerine ulaşır. Emilim avantajı nedeni ile tolere edilebilen dozlarda en az acı ile kalıcı etki sağlanır. Cihaz cilde 3 santimden atış yaptığından hijyen açısından sorun yaşanmaz.

Cilde temas ederek uygulama yapılan Diode lazer (Buz lazer olarak da bilinir) acı vermeyen dozlarda Alexandrite kadar kılda yoğunlaşıp tüm derin kıl diplerini etkileyemez.
IPL epilasyon ise tamamen yüzeyeldir, kıl diplerini etkilemez; kalıcı etkisi yoktur. Modern ağda olarak geçici temizlik amaçlı kullanılabilir.

 

NdYag Lazer

 

Lazer epilasyonda kullanılan dalga boyları arasında NdYag (1064 nm) kromoforlar tarafından en az tutulan ışın olduğundan en etkisi düşük lazerdir. Etkinliği sağlayabilmek için gereken yüksek enerji ise acı hissini dayanılması zor boyutlara çıkarttığından hastaların çoğu seansı yarım bırakmaktadır. NdYag'daki en önemli ve tehlikeli sorun ciddi ve kalıcı iz bırakan yanık ihtimalidir.
Tüm alternatif yöntemler değerlendirildiğinde; epilasyon amaçlı lazer uygulamasında cildi çok koyu olmayanlar için Alexandrite en etkili ve uygun lazer tipidir.

 

Nd:YAG lazer epilasyonda hangi tüylere etkilidir?

 

Nd:YAG lazer epilasyon açık tenlilerde kalın veya ince yapılı, siyah, koyu  kahverenkli tüyleri gidermekte etkilidir. Açık tenli kişilerde açık kahverengi tüylerde etkinliği düşüktür. Nd:YAG lazer  koyu ten rengine sahip kişilerde siyah-kahverengi renkli ve kalın yapılı tüyleri gidermekte kullanılabilir. Ayrıca koyu tenlilerde açık kahverengi ve ince tüylerde etkilidir.

 

Lazer Epilasyon Tedavisi İçin Hangi Mevsim Uygundur?

 

Her mevsim uygulanabilir. Sadece tedavi süresince bronzlaşılmamalıdır. Bronz bir ciltte, pigmentler lazer ışınına daha hassas haldedir ve çeşitli reaksiyonların oluşmasına sebep olabilir.
 

Neden Alexandrite Lazer?