Vücut Mezoterapisi Nedir?

Vücut Mezoterapisi Nedir?

VÜCUT MEZOTERAPİSİ NEDİR?
Vücut mezoterapisi, bölgesel zayıflamada yaygın olarak kullanılan bir yöntem. Bu yöntemde amaç sorunlu bölgeye küçük dozlarda ilaç enjekte ederek yağ hücrelerini azaltmaktır. Cilt altına enjekte edilen ilaç sayesinde, dolaşımda düzelme ve lenfatik sistemde canlanma artıyor, hücre içi yağ metabolizması hızlanıyor. Böylece cilt altı yağ dokusunda yağ hücre sayısı azalarak serbest kalmış yağ asitleri dolaşımla vücuttan atılıyor.

Mezoterapinin kelime anlamı orta deri tedavisidir. Temeli, tedavi edilecek bölgeye 4- 6 mm uzunluğunda çok ince iğneler kullanılarak çok küçük miktarlarda ilaçları lokal olarak enjekte etmeye dayanan tamamen tıbbi bir eylemdir. Endikasyona göre değişen çeşitli ilaç karışımları 5-10 dakika gibi bir süre içerisinde deri altına enjekte edilir ve deri orta tabakasını stimüle eder, dolaşımı canlandırır ve bu da selülit oluşum mekanizmasını engeller, oluşmuş selülitin giderilmesini sağlar. Ayrıca eklenen C vitamini de derinin kalitesini olumlu yönde etkiler. Mezoterapi, selülit tedavisinde uzun yıllardan beri etkili bir yöntem olarak uygulanmaktadır. Daha iyi sonuçların alınması için özellikle kilosu olan vakaların iyi bir diyet ve egzersiz programına alınması şarttır.

 

MEZOTERAPİ SEANS SAYISI
Kişiden kişiye ve tedavi türüne göre değişmekle birlikte ortalama 8 – 10 seans arası başarı sağlanmaktadır.

 

MEZOTERAPİ SEANS SÜRESİ VE SEANS ARALIKLARI
Vücut mezoterapisi sans süresi bölgenin büyüklüğüne göre 15 ila 30 dk. sürmektedir. Kişiden kişiye ortalama 5 ila 10 gün arası 1 seans uygulanmaktadır. Sonrasında ise ayda 1 koruma seansı uygulanarak hasta takip edilmektedir. 8 – 12 ayda bir olacak şekilde mezoterapi kürü tekrarlanabilir.

 

MEZOTERAPİ SONRASI UYARILAR
Tedavi sonrasında hastanın dinlenmesini gerektiren herhangi bir durum bulunmamaktadır. Hasta normal günlük hayatına devam edebilir. Mezoterapi tedavisi süresince güneş banyosu ve solaryumdan kaçınılmalıdır. Tedavi kürü sonunda ciltteki hassasiyet ve morluklar iyileştikten sonra hastanın güneşlenmesinde bir sakınca yoktur.

 

VÜCUT MEZOTERAPİSİ HANGİ BÖLGELERE UYGULANIR?
•    Bacaklar,
•    Karın ve mide bölgesi,
•    Yanlar,
•    Sırt,
•    Kollar,
•    Alt bacak olacak şekilde bölgesel yağlanma olan yerlere uygulanır.

VÜCUT MEZOTERAPİSİ AĞRILI BİR TEDAVİ MİDİR?
Vücut mezoterapisinde kullanılar iğneler çok ince olduğu ve cildin hemen altına uygulama yapıldığından çok fazla bir acı hissedilmez. Yinede acı eşiği düşük kişilerde hafif acı hissedilebilir.

 

VÜCUT MEZOTERAPİSİNİN YAN ETKİSİ VAR MIDIR?
Uygulama sonrası hastada geçici kızarıklık, cilt hassasiyeti, morluklar oluşabilir.

Vücut Mezoterapisi Nedir?