İçerenköy Lazer Epilasyon

İçerenköy Lazer Epilasyon

İçerenköy Lazer Epilasyon, Lazer ışını belirli bir dalga boyunda olup aynı doğrultuda giden birbirinden bağımsız ışın demetidir. Bu ışık demeti lazer cihazları sayesinde çeşitli ayna oyunları ile yansıtılıp deri üzerine düşürülür ve açığa çıkan ısı enerjisi esas olarak kılları etkiler. Aktif kılların içerdiği melanin (Kıl ve deriye rengini veren madde) lazer ışını tarafından seçilir ve bu ışığı emen kıl iletken görevi görerek, ısıya dönüşen ışık enerjisini boylu boyunca ilerleterek kıl köküne ulaştırır. Amaç kılları ve bunları besleyen hücreleri tahrip etmek, bu şekilde kıl üretimini en aza indirmek yada tamamen yok etmektir.

Dalga boylarına göre lazer cihazları çeşitlilik göstermektedir. Bizim polikliniklerimizde hastaların cilt rengi ve kıl yapısına göre tercih edilmek üzere 2 farklı sistem kullanılabilmektedir. Bunlar tüm dünyada epilasyon konusunda klinik çalışmaları olan Alexandrite (755 nm) VE Nd-YAG (1064 nm) sistemleridir.

Işığın dalga boyu azaldıkça kıla rengini veren melanin maddesine duyarlılığı artar. Bu yüzden düşük dalga boylu lazerler koyu renkli kıllarda çok başarılı sonuçlar verir. Dalga boyu yüksek olan lazerlerde melanin maddesine karşı duyarlılık daha az olduğu için yaz aylarında bronz tenlerde dahi güvenli tedavi şansı yüksektir.

İstenmeyen tüylerden kurtulmanın en etkin yollarından biri olan lazerli epilasyon tedavisi uygulama açısından diğer yöntemlere göre daha acısız, hızlı ve sonuçları tatmin edicidir. Lazer tedavilerinin süresi ve uygulama aralığı kişiden kişiye değişmekle birlikte, kadınlarda 4 ila 8, erkeklerde 6 ila 8 seans gibi bir ortalamaya sahiptir. Hormonal problemler, genetik olarak kıl kökünün aşırı uyarıldığı durumlar haricinde tedavi süreleri çoğunlukla bu sayıları aşmaz. Nadiren de olsa, sebebi bulunamayan seans sayıları çok uzamış, hatta kalıcı tüy kaybı olmayan vakalar da vardır.

İçerenköy Lazer Epilasyon

Kadınlarda vücut bölgesinde tedaviye en hızlı cevap veren bölgeler; bikini, genital bölge, koltuk altı, alt bacak, göbek ve kol olarak sıralandırılabilinir.

Erkeklerde ise en iyi sonuç alınan ve en çok tercih edilen bölgeler; sırt, göğüs, kulak, kaş arası, elmacık kemikleri, ense ve boyundur. Tedaviye başlandıktan sonra ip, ağda yada cımbız gibi kıl kökünü etkileyen işlemler uygulanmamalıdır.

Göz çukuru dışında tüm vücuda lazer uygulaması yapılabilir. Lazerli Epilasyon uygulama fiyatları bölgeye, tüy yoğunluğuna ve uygulama yapılacak cihaza göre farklılık gösterir.

Lazer Epilasyon Kimlere Uygulanamaz

 • Dermatolojik hastalığı olanlarda.
 • Akne için bazı ilaçların kullanım sürecinde.
 • Kalp pili olanlarda,epilepsi hastalığı olanlarda.
 • Beyaz tenkli tüyü olanlarda lazer operasyon uygulanmaz.

Lazer Operasyon Ağrılı mıdır

Alexandrite lazer epilasyon kullanıldığı için acı yok denecek kadar azdır. Özel soğutucu sistemi sayesinde acıyı en minimumda tutar. Genellikle lokal anestezik kremlere ihtiyaç yoktur.

Lazer Öncesi Öneriler

 • Lazer uygulamasından önce solaryuma girmeyiniz, güneşlenmeyiniz.
 • Kullandığınız akne ilaçları bize bildiriniz.
 • Lazer epilasyon uygulanacak bölgedeki kıllara son 20 gün içinde ağda,cımbız ve epilatör gibi kökten alma işlemi yapmayınız.
 • Lazer epilasyon seansına gelmeden 3-4 gün önce jilet ile kısaltınız.

Lazer Sonrası Öneriler

 • Lazer uygulamasından sonra solaryuma girmeyiniz, güneşlenmeyiniz.
 • Özellikle yüze lazer  epilasyonu sonrası yüksek faktörlü güneş kremleri kullanmalısınız.
 • Bazı kişilerde hafif bir kabarıklık, kızarma ve sivilce oluşabilir. Bunlar herhangi bir tedaviye gerek olmadan kendiliğinden geçer.

 

İçerenköy Lazer Epilasyon